Кому потрібно здати аналіз на імуноглобуліни Е (IgE)? | |
Ілюстрація / Світлина: з відритих джерел Дуже важливо своєчасно звернутися до алерголога, дотримуватися рекомендацій та призначених схем лікування.
За рішенням ВООЗ, щороку у липні відзначається “Всесвітній день боротьби з алергією”, нагадує нам видання NewsWeek. Це захворювання для деяких людей є лише сезонною проблемою, але для багатьох, на жаль, постійною. За статистикою, 20-40% людства мають прояви алергічних реакцій — і цей процент щорічно зростає. Пилок рослин, шерсть тварин, хімічні засоби, деякі продукти… Усе це — далеко не повний перелік всіх алерген-антигенів, які здатні в одних людей викликати алергію, в той час, як для інших вони не несуть жодної загрози. Алергени викликають різні реакції імунної системи, потрапляючи до організму під час дихання, травлення та безпосереднього контакту зі шкірою. Коли людина контактує з алергеном, у відповідь в організмі виробляються специфічні антитіла — імуноглобуліни Е (IgE), які зв’язуються з тучними клітинами. Далі запускається механізм, наслідки якого помітні всім, а саме: набряки, сльозотеча, чхання і т. п. Люди, які хворіють на алергію, мають підвищення концентрації IgE і тому реакція організму є дуже вираженою. Імуноглобуліни Е (IgE):
Цікаво, що за статистикою, у 70% випадків алергії у дітей, мама має різні прояви алергічних реакцій, у близько 30% — батько, у 80% — якщо алергія є в обох батьків. При лабораторному дослідженні рівня IgE потрібно знати, що:
Тому дуже важливо своєчасно звернутися до алерголога, дотримуватися рекомендацій та призначених схем лікування. Не “чхайте” на алергію, щоб потім не “плакати”від неї, адже завжди можна мінімізувати її прояви та вплив на організм у цілому. |
|
15.07.2023 в 09:15 1990 Здоровье |
Комментариев: 0 | |