Як вибрати та насолоджуватися кавою вищого ґатунку | |
Ілюстрація / Світлина: з відритих джерел Про різні види кави та критерії вибору: від сорту до способу приготування. Розглядаємо особливості арабіки, робусти, блендів та розчинної кави.
Сучасний вибір кави дуже великий. Якщо ще якихось 100 років тому її можна було приготувати лише після помелу обсмажених зерен, то зараз є можливість вибрати серед безлічі зернових, мелених та розчинних варіантів. А щоб насолодитися напоєм, повною мірою існує багато пристосувань і способів приготування — від звичної турки до просунутих кавомашин. Головні критерії виборуПерше, на що слід звертати увагу — сорт. Шанувальникам м'якого присмаку з легкою кислинкою та насиченим ароматом подобається арабіка. А ось любителі міцного смаку з виразною гіркуватістю віддають перевагу робусті. Якщо ви не любите «крайнощі», то оптимальний баланс кислинки та гіркуватості можна зустріти в блендах — сумішах арабіки та робусти у різних пропорціях. Багато в смако-ароматичних особливостях сортів залежить від регіону їх походження. Тут включається ціла низка різних факторів:
Другий важливий фактор — обсмажування. Річ у тому, що різний ступінь температурного впливу по-різному розкриває смакові особливості одного й того самого сорту. Світле обсмажування добре розкриває смак та ароматичні відтінки, а ось темне робить напій міцнішим і насиченішим.
Але на ринку є великий сегмент розчинних сортів, які теж користуються великою популярністю. Є три основні «формати» такого продукту.
Найякіснішим вважається останній варіант, оскільки використання спеціальної технології дозволяє максимально зберегти всі натуральні властивості. Особливості приготуванняКласичним способом заварювання є турка. Винайшли її практично в ті ж часи, з яких почали активне вживання кави. Бажано, щоб верхня її частина була у формі шийки, що звужується. Це дозволяє підтримувати особливий температурний режим та формувати пінку. Важливе значення має якість води. Будь-яка, наприклад, водопровідна, не підходить. Вона повинна бути м'якою й не містити різних сторонніх включень, які можуть впливати на смак та аромат. Щоб повноцінно розкрити всі смакові та ароматичні особливості, напій потрібно не кип'ятити, а саме варити на повільному вогні. Адже під час кип'ятіння руйнуються багато хімічних сполук. Вариться кава до того моменту, коли почне підійматися пінка. Однак деякі східні рецепти припускають багаторазові знімання пінки. Вважається, що чим довше варити каву певних сортів, тим повніше розкривається смак. |
|
24.01.2024 в 11:30 1238 LifeStyle |
Комментариев: 0 | |