Чи захищені Ви від вірусу кору? | |
Ілюстрація / Світлина: з відритих джерел Від цієї хвороби немає ані ліків, ані жодних інших засобів профілактики. Необхідно вчасно дбати про свою імунізацію.
Днями Міністерство охорони здоров'я повідомило, що в Україні вже фіксуються випадки кору. Видання dailylviv.com нагадує дані BBC за 2019 р., коли наша країна стала “столицею кору в Європі”. Сьогодні вчасна вакцинація залишається єдиним способом реального захисту, адже ліків проти кору не існує. Кір — це гостре вірусне захворювання, що супроводжується запаленням верхніх дихальних шляхів, висипом і поширенням вірусних токсинів по всьому організму. Інфекція є надзвичайно заразною — з 10 невакцинованих і без імунітету осіб, які контактували з хворим на кір, 9 осіб також захворіють. У зоні ризику — всі невакциновані діти й дорослі.
Багато людей хворіють на кір у дитинстві, а після перенесеного захворювання набувають стійкого “довічного” імунітету. Повторне зараження відбувається вкрай рідко. Але також багатьом достеменно невідомо, чи було це захворювання у них, чи вакцинували їх. Саме для таких випадків в медичних лабораторіях проводять аналіз на антитіла IgG до вірусу кору, який визначає наявність імунітету до цього захворювання. Якщо антитіл IgG не виявлено — це значить, що імунітету немає і необхідно вчасно зробити щеплення, щоб усунути ризик інфікування. Результати дослідження можуть бути:
До речі, захворіти також можуть ті, кому вводили вакцину, яка зберігалася у неналежний спосіб і втратила свої властивості. Крім того, деякі відомості у довідках про щеплення можуть не відповідати дійсності. Також жодна вакцина не може дати 100% захисту — є приблизно 3% людей, у яких не формується імунітет після вакцинації.
Невакцинованим дорослим треба також отримати щонайменше одне щеплення. Проте лікарі стверджують, що краще зробити два щеплення з інтервалом від місяця. Жінкам, які планують вагітність, краще перевірятися й (за потреби) вакцинуватися заздалегідь. Кір є вкрай небезпечним для вагітних, оскільки може бути причиною викидня або передчасних пологів. Від цієї хвороби немає ані ліків, ані жодних інших засобів профілактики. Варто пам’ятати, що вакцинація, як і будь-які ліки, несе ризик розвитку побічних реакцій, але ймовірність їх виникнення незрівнянно нижча за розвиток ускладнень від вірусу кору. Саме тому необхідно вчасно дбати про свою імунізацію. |
|
27.09.2023 в 12:58 745 Здоровье |
Комментариев: 0 | |